Naše vajíčka

Vajcia z dobrého chovu

Na niektorých výrobkoch značky Hellmann's môžete nájsť ikonu "Vajcia z dobrého chovu". Vajcia z dobrého chovu pochádzajú od sliepok, ktoré sú chované v halách alebo vo voľnom výbehu.  Vajcia sú jednou zo základných surovín pre výrobky značky  Hellmann's, ktorá kladie dôraz na kvalitné ingrediencie, ktoré musia byť poctivé a skutočné.

 

Chov v klietkach

Väčšina sliepok v Európe je chovaná v tzv. batériových klietkach. Sliepky v nich žijú v stiesnených podmienkach, prežijú v nich celý svoj približne jednoročný život, klietky im nezaisťujú podmienky k ich prirodzenému správaniu, nemajú možnosť pohybu a nemôžu ani roztiahnuť krídla. Tento spôsob chovu je najlacnejší, najviac rozšírený, ale v žiadnom prípade nerešpektuje podmienky pre welfare (životnú pohodu) zvierat, úplne totiž zabúda na prirodzené potreby sliepok.  Tento spôsob chovu je od roku 2012 zakázaný Európskou úniou.

 

Chov v halách alebo s voľným výbehom

V týchto systémoch majú sliepky možnosť voľného pohybu v hale alebo vo výbehu. Na podlahe v halách je podstielka, sliepky môžu stáť na bidlách a znášať vajíčka do hniezd. Vonku sliepky môžu zobať v zemi, váľať sa v popole, čo sú činnosti, ktoré predstavujú pre sliepku väčšinu jej prirodzeného správania. Sliepky sú rovnako tak ako iné zvieratá živé stvorenia, ktoré cítia bolesť, strach alebo stres. Značka Hellmann's tak svojím rozhodnutím spracovávať vajcia z halového či voľného chovu pomáha k zlepšeniu životných podmienok sliepok.

Súvisiace články 

 

Hellmann's CZ | Články

Príbeh zemiakového šalátu

Read more »
Hellmann's CZ | Články

Delikátny rad

Read more »
Hellmann's CZ | Články

Najobľúbenejšia majonéza Hellmann's

Read more »