zemiakový šalát
zemiakový šalát

Aby si Vianoce užilo viacero z nás, rozdávame zemiakový šalát ľudom v núdzi.

Nepredanú zeleninu, ktorú daruje Tesco s podporou Free Food premeníme na vianočný šalát pre ľudí v núdzi.

Zemiakový šalát je nepochybne symbol českých i slovenských Vianoc. Každá domácnosť má svoj tradičný recept, ktorý inde nemá konkurenciu. V Hellmann´s veríme, že užiť si Vianoce naplno znamená nielen si pochutnať, ale i myslieť na svoje okolie. Viete, koľko pitnej vody bolo spotrebovanej, aby sa kvalitná zelenina dostala na náš stôl? Viete, koľko oxidu uhličitého bolo vyprodukovaného, kým sa všetky suroviny pre štredovečernú večeru dostali na regále predajní? Existuje mnoho dôvodov, prečo by sme si mali vážiť skvelé jedlo, a pre ktoré by sme sa mali usilovať o čo najväčšiu redukciu zbytočného dopadu potravín.

 

Globálne sa celá 1/3 vyprodukovaných potravín vyhodí, z toho viac ako 50% odpadu pochádza z našich domácností! V rovnaký okamih sú medzi nami ľudia, ktorí nemajú to šťastie a nemôžu si dopriať ani ten zemiakový šalát.

Behom týchto Vianoc preto v Hellmann´s uvaríme štedrý zemiakový šalát. Šalát vyrobený zo nepredaných surovín, ktoré daruje spoločnosť Tesco. Spolu s organizáciou Free Food a tradičnou majonézou Hellmann´s uvaríme zemiakový šalát a podelíme sa o kúsok Vianoce s tými, ktorí nemali to šťastie.

 

Pretože i na Vianoce my v Hellmann´s veríme, že JEDLO JE PRÍLIŠ DOBRÉ NA TO, ABY SA NÍM PLYTVALO