Hellmann'snaša vajcia

Na niektorých výrobkoch značky Hellmann's môžete nájsť ikonu „VAJCIA Z DOBRÉHO CHOVU“. Vajcia z dobrého chovu pochádzajú od sliepok, ktoré sa chovajú v halách (tzv. podstielkový chov) alebo vo voľnom výbehu. Vajcia sú jednou zo základných surovín pre výrobky značky Hellmann's, ktorá kladie dôraz na kvalitné ingrediencie, ktoré musia byť poctivé a skutočné.


Chov v klietkach


Väčšina sliepok v Európe sa chová v tzv. batériových klietkach. Sliepky v nich žijú v stiesnených podmienkach, prežijú v nich celý svoj približne jednoročný život, klietky im nezaisťujú podmienky na ich prirodzené správanie, nemajú možnosť pohybu a nemôžu ani roztiahnuť krídla. Tento spôsob chovu je najlacnejší, najviac rozšírený, ale v žiadnom prípade nerešpektuje podmienky pre wellfare (životnú pohodu) zvierat, úplne totiž zabúda na prirodzené potreby sliepok. Tento spôsob chovu je od roku 2012 zakázaný Európskou úniou.


Podstielkový chov alebo chov s voľným výbehom


V týchto systémoch majú sliepky možnosť voľného pohybu v hale alebo vo výbehu. Na podlahe v halách je podstielka, sliepky môžu stáť na bidlách a znášať vajcia do hniezd. Vonku sliepky môžu zobať a hrabať v zemi, popoliť sa, čo sú činnosti, ktoré predstavujú pre sliepku väčšinu jej prirodzeného správania.


Sliepky, rovnako ako iné zvieratá, sú živé tvory, ktoré cítia bolesť, strach alebo stres. Značka Hellmann‘s tak svojím rozhodnutím spracovávať vajcia z podstielkového či voľného chovu pomáha k zlepšeniu životných podmienok sliepok.


TOP